Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:        


 
Seminarium im. Biskupa Abramowicza w Chicago

Adres:  
750 North Wabash Avenue, Chicago, IL 60611-2514
Telefon: 312 915-0598
Fax:
E-mail:
basem@archchicago.org
Opis: Seminarium im. Biskupa Abramowicza nie jest typowym seminarium. Zostało załozone we wrześniu 1999 roku. Corocznie sprowadza ono wybranych seminarzystów z Polski, którzy za pozwoleniem swoich Biskupów, z własnej woli decydują się na poświęcenie swojego zycia w Archidiecezji w Chicago. Po przybyciu do Chicago przez rok czasu uczą się języka angielskiego i poznają kulturę amerykanską, po czym kontynuują naukę w Seminarium w Mundelein, gdzie otrzymują święcenia i posługują jako kaplani w naszej Archidiecezji.  Seminarzyści i księza przybywający z Polski, posługują nie tylko w polskich parafiach, lecz we wszystkich kościołach Archidiecezji w Chicago przynosząc wszystkim wiele duchowych korzyści. 

Z całego serca dziękujemy za państwa poparcie i będziemy wdzięczni za kazdą formę pomocy. Jezeli zdecydujecie sie Panstwo na pomoc, prosimy wystawiac czeki na: Bishop Abramowicz Seminary Program i wyslac:

Bishop Abramowicz Seminary Program
750 North Wabash Avenue
Chicago, IL 60611-2514

English:  Bishop Abramowicz Seminary program is unique.  Commencing in September, 1999, it has annually recruited  seminarians in Poland who, with the approval of their respective bishops there, have each freely elected to leave their native Poland with the idea of completing their seminary training here, first at Bishop Abramowicz Seminary program in Chicago, then at Mundelein Seminary.  These seminarians and priests are serving in all parishes of the Archdiocese of Chicago, both "American" and traditionally "Polish" parishes.

Please support this organization. If you wish to help please make checks  payable to "Bishop Abramowicz Seminary Program" and mail to:

Bishop Abramowicz Seminary Program
750 North Wabash Avenue
Chicago, IL 60611-2514Strona internetowa (Archidecezja w Chicago >>
archchicago.org


  Strona Poprzednia  |  Powrót do Organizacji |  Powrót do Albumu Polonijnego