Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:        
 

Galeria #07 - Chicago Slideshow - Kościoły
Kościoły katolickie w Chicago

Chicago Slideshow - Koscioly
Pocztówki / Koscioly w Chicago

Religia  - informacje:

Cmentarze
Lista cmentarzy w Chicago i stanie Illinois.
[...więcej]

Cmentarze dla zwierzat
Lista cmentarzy dla zwierzat.
[...więcej]

Koscioly
Lista Kościołów katolickich w ktorych odprawiają sie Polskie Msze Św. w Chicago.
[...więcej]

Kalendarz Wydarzeń
Zapraszamy całą Polonię do przeglądu aktualnych wydarzeń kulturalnych w mieście i regionie. Popierajcie wydarzenia i imprezy polonijne.
[...więcej]

Pomniki
Pomniki poleglych amerykanskich zolnierzy polskiego pochodzenia - Polish-American Gold Star Fathers and Mothers Association
[...więcej]

 

Msze swiete w kosciele Pieciu Braci Meczennikow
Począwszy od 6 maja, 2012 roku, pierwszej niedzieli miesiąca, każda pierwsza niedziela każdego miesiąca będzie, w parafii Pięciu Braci Męczenników, Niedzielą Błogosławionego Papieża Jana Pawła II.
W każdą I-szą Niedzielę Miesiąca będzie okazja do ucałowania i otrzymania błogosławieństwa relikwiami Bł. Papieża po Mszy św. o godzinie 9:00 w języku angielskim i po Mszy św. o godzinie 10:30 w języku polskim. Po każdej z tych Mszy św. będzie okazja do spotkania przy kawie i ciastku w Sali bp Abramowicza. Zapraszamy wszystkich Rodaków na te co miesięczne spotkania w celu oddania szczególniejszej czci naszemu Papieżowi ale też, aby prosić Go o Jego wstawiennictwo w naszych potrzebach osobistych, rodzinnych, parafialnych. Podczas pierwszej Niedzieli Błogosławionego Papieża Jana Pawła II, 6 maja, 2012 o godzinie 10:30 będzie poświęcenie portretu Jana Pawła II namalowanego przez polską artystkę, który odtąd będzie wisiał w Sali parafialnej bp Abramowicza. Wiecej informacji tutaj.
[...więcej]


Ważne informacje o Polonii i Polsce
Jeżeli szukasz ogólnych informacji na temat Polski i Polonii to znajdziesz to w popularnym polonijny portalu w Chicago - PolskiInternet.com w języku polskim i angielskim.

 

Prosimy nie zapomniec odwiedzic naszych sponsorow w dziale Lokalne Biznesy, ktorzy pomagaja nam w rozpowszechnianiu i utrzymaniu tego wspanialego portalu.  Dziekujemy ...


 

Copyright © Poloniawchicago.com

Historia Miasta  

Dodaj baner do witryny
www.poloniawchicago.com


Czy wiesz ze:
Polacy wybudowali w Chicago i okolicy kilkadziesiat kosciolow. Niektore z nich juz dawno zniknely z panoramy miasta, a inne przestaly miec charakter polski poniewaz w dzielnicach gdzie mieszkali kiedys Polacy, teraz mieszkaja juz tam inne narodowosci. Wiele jeszcze kosciolow do dzisiaj spelniaja swa misje, sluzac kolejnym pokoleniom imigrantow w jezyku polskim.