Wydarzenie opublikowane w Poloniawchicago.com

 Lokacja Imprezy Opis:


Parada 3 Maja
lokalizacja

<< Strona Poprzednia


Polecamy:

Konstytucja 3 Maja, 1791 r. by www.Polskiinternet.com
Nacisnij: 
tutaj

Odwiedz strone po angielsku:
www.polishconstitution.org

The website is filled with historical data, pictures, cultural elements and information about the annual event in the city of Chicago. 

 

Parada 3 maja


Parada 3 majaTegoroczna parada odbędzie się w sobote, 6-go maja o godz. 11:30. Parada przejdzie nową trasą - ulicą State St w centrum Chicago od Lake do Van Buren. Będzie to już 125 -a parada polskiej Konstytucji 3-cio Majowej w Chicago. W ten sposób uczcimy pamięć tego historycznego dokumentu - pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Każdego roku w paradzie uczestniczą tysiące osób sercem oddanych sprawom Polonii i Polski. Paradę będą oglądały tłumy zgromadzonych w Chicago oraz tysiące osób, które obejrzą paradę za pośrednictwemn polskich stacji telewizyjnych. Biorąc udział w największej poza granicami Polski Paradzie możemy zaprezentować polskie wartości, historię, tradycję i kulturę.

W tym roku dwukrotnie: 3 maja 2016 r. o godz. 10 w rano oraz 6 maja 2016 r. o godz. 9 rano zostanie uroczyście podniesiona polska flaga.

Komitet Parady serdecznie zaprasza i zachęca wszystkie polonijne organizacje, stowarzyszenia, kluby, szkoły polskie, biznesy oraz osoby indywidualne do udziału w tym patriotycznym wydarzeniu, szczególnie ważnym w życiu Polonii w USA. Zgodnie z Regulaminem Wyborów Marszałka Parady 3 Maja (Regulamin opracowany przez Komitet Wykonawczy Parady na zebraniu 23 lutego 2012 roku) Komitet Wykonawczy rozpatrzy nadesłane nominacje i podczas tajnego głosowania wybierze trzech finalistów.

Wybrane osoby oraz ich przedstawiciele spotkaja się z Komitetem Wykonawczym w marcu 2017 r. na osobistej prezentacji.

Komitet Wykonawczy oglosi swoją decyzję na otwartym zebraniu. Decyzja Komitetu Wykonawczego jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

Tegorocznym Marszałkiem Parady: wkrotce.

Wice Marszałkami: wkrotce

Hasło parady 2017: wkrotce

Królową Parady 3 Maja: wkrotce.

Chicago Chopin Foundation i Grant Park Conservancy serdecznie Państwa zapraszają na uroczysty Koncert Konstytucyjny w Ogrodzie Chopina w Grant Park 6 Maja o godz. 14.00 przy 11 Street i Michigan Avenue. / English: Chicago Chopin Foundation and Grant Park Conservancy cordially invite everyone to special extravaganza celebrating Polish Constitution at Chopin Garden in Grant Park
on May 6th at 2 PM - 11th Street & Michigan Avenue.

Podobnie jak w poprzednich latach przewidujemy że, Parada będzie transmitowana przez amerykanskie lokalne stacje telewizyjne oraz będzie pokazana na polskich stacjach TV. W tym roku, w związku z 225. jubileuszem uchwalenia tego wyjątkowego aktu prawnego, TVP Polonia będzie transmitować wydarzenie od godz. 11.30. do 13.00 czasu lokalnego w Chicago.

Po paradzie odbeda sie  rowniez  inne imprezy, prosimy sprawdzic wydarzenia polonijne w tym miesiacu lub inne strony z wydarzeniami w Chicago lub w prasie polonijnej.

Na stronie internetowej parady www.may3parade.org w zakładce Formularze dostępne są aplikacje, na których można zgłosić udział w tegorocznej paradzie, aplikacje dla wszystkich pojazdów bioracych udział w paradzie oraz przepisy miejskie dotyczące parady a także kalendarz organizacyjny i informacje o wydarzeniach towarzyszących paradzie. 15 kwietnia 2016 r. upływa termin składania zgłoszeń uczestnictwa w paradzie na adres: May 3rd Parade Committee, 5835 W Diversey Ave, Chicago, IL 60639.

Pytania dotyczące parady i dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem info@may3parade.org lub telefonicznie 773-745-7799.

Jezeli Twoja firma zyczy sobie uczestinczyc w tegorocznej paradzie obchodow Polskiej Konstytucji 3-cio Majowej w Chicago nalezy zlozyc aplikacje wraz z wymagana oplata do marca/kwietnia, 2016. Informacje i aplikacje sa dostepne na stronie internetowej parady www.may3parade.org lub w ZKP tel. 1 773 745-7799.

Informacje nt. wyboru krolowej parady znajdziesz na stronie: www.wyborykrolowej.commm

Głównym organizatorem parady jest jak co roku Związek Klubów Polskich. Po wszelkie informacje dotyczące obchodów dnia Konstytucji 3 Maja prosimy kontaktowac sie ze  zarzadem tegorocznej parady.
 

 

 


Wiecej informacji na stronie www.may3parade.org                      Konstytucja 3 maj
a

 

 
 
Data:  Styczen, 2017 rok      
Zródło:
informacje nadeslane i opublikowane w lokalnej prasie


Historia Konstytucji 3 Maja, 1791 r. - naciśnij >> tutaj
Zdjecia Parady z 2004r.                    nacisnij >> tutaj
Zdjecia Parady z 2003r.                    nacisnij >> tutaj
Zdjecia Parady z 2002r. -                  naciśnij >> tutaj
 

 

Informacje nt. tegorocznej parady moga ulec zmianie i wiecej informacji podamy po oficjalnym opublikowaniu przez organizatorow. << Strona Poprzednia | Wróć do Góry | Strona Główna Polonii w Chicago


Copyright © Poloniawchicago.com