Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:        


PAŹDZIERNIK - Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Ameryce

Od 1 - 31 października w bibliotekach publicznych (Chicago Public Library) organizowane są różne zajęcia z tej okazji. Wstęp za darmo. Po więcej informacji dzwoń na tel. 312 747-4300.
 
Obchody Miesiąca Dziedzictwa Polskiego organizowane są w Chicagowskiej Bibliotece już po raz piętnasty. Rozpoczęły się one 1 października, występem rewelacyjnego zespołu Megitza, którego założycielką i liderką jest Małgorzata Babiarz. Kalendarz imprez bibliotecznych jest jak zwykle bardzo zróżnicowany. Zachęcamy też do uczestnictwa w spotkaniach dyskusyjnych Klubu Interesujących Książek. Niektóre z tych spotkań odbywają się w języku polskim cyklicznie, co miesiąc. Organizowane są przez biblioteki: Archer Hts., Oriole Park i Portage Cragin. Organizowane wydarzenia w bibliotekach znajdziecie tutaj
  2018  
Sty Lut Mar Kwi
Maj Cze Lip Sie
Wrz Paz Lis Gru
W pazdzierniku polecamy nastepujace wydarzenia:

Data i czas imprezy:  10-21 Pazdziernik  
Rodzaj imprezy:       
Festiwal Filmowy
Miejsce/adres:           AMC
Od 10 do 21 pazdziernika  odbedzie sie 54th Chicago International Film Festival w Chicago. Aby zobaczyc program fetiwalu oraz date i lokalizacje wyswietlanych filmow, prosimy wejsc na strone www.chicagofilmfestival.com.  Ponad 150 filmow, bedzie wyswietlane, beda  rowniez filmy polskie - zobacz liste polskich filmow na stronie po angielsku tutaj
Wiecej informacji (po angielsku): tel. 312 683-0121 x 107, strona internetowa www.chicagofilmfestival.com.
 

 
Data i czas imprezy:  20 Pazdziernik  
Rodzaj imprezy:       
Teatr
Miejsce/adres:           Copernicus Center, 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
W sobote, 20 pazdziernika o godz. 19:00 zapraszamy na spektakl teatralny pt. „Śmiertelna Pułapka ” w Copernicus Center. Spektakl „Śmiertelna Pułapka” Iry Levina to jeden z najbardziej udanych komediowych kryminałów w historii. Doczekał się hollywoodzkiej ekranizacji z udziałem Michela Caine’a i Christophera Reeve’a, a na Broadwayu sztuka na jego podstawie była najdłużej granym przedstawieniem. W ciągu czterech lat od premiery w 1978 roku została wystawiona ponad 1800 razy. Marian Seldes, grająca rolę Myry nie opuściła ani jednego przedstawienia i została wpisana do księgi rekordów Guinessa jako najbardziej wytrwała aktorka.Ceny Biletow: $55, $60, $65, $70, $75 na stronie: www.kulturka.us, tel. 773-415-4910, oraz w biurach: Polamer, DOMA, Księgarnie: D&Z i Quo Vadis. Kontakt: tel: 773-415-4910, fax: 773-248-7610, email: info@uptosound.com.
 

 

 

Lokalizacje - Adresy/Miejsca Imprez w Chicago i okolicy

Inne miesiące:Popierajcie Polskie Imprezy Polonijne...


Uwaga:
Polską choragiewką - oznaczone są imprezy polskie/polonijne.
Informacje na tej stronie, są oparte na zgłoszeniach nadesłanych przez osoby trzecie lub w oparciu o inne Chicagowskie media, dlatego nie odpowiadamy za ich treść, ani za przebieg wyżej wymienionych imprez. PoloniawChicago.com nie organizuje, nie pośredniczy w organizowaniu i nie otrzymuje żadnych korzyści materialnych z organizowania wyżej wymienionych imprez. Prosimy o częste powroty, gdyż nowe wydarzenia są dodawane na bieżąco.

Prosimy wszelkie organizacje, instytucje i osoby prywatne do nadsyłania informacji o nadchodzących imprezach w Chicago i okolicy, wejdź tutaj.


 
Strona Poprzednia  |  Powrót do Góry  |  Indeks Kalendarza Wydarzeń  |  Zgłoś Imprezę
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

English Version

Lokalizacje
Adresy/Miejsca ImprezMapa Chicago i Okolicy

 
Inne wydarzenia 
w Chicago
(po angielsku)