Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:          2016  
Sty Lut Mar Kwi
Maj Cze Lip Sie
Wrz Paz Lis Gru
W sierpniu polecamy nastepujace wydarzenia:

Data imprezy:      Od 3 maja do 30 sierpnia
Rodzaj imprezy:   Koncerty
Miejsce/adres:    Skrzyzowanie ulic Milwaukee, Ashland i Division
W każdy wtorek, do 30 sierpnia włącznie, w godzinach 18.00–20.00 Polish Triangle Coalition zaprasza na koncerty i spotkania z artystami na Polskim Trójkącie – u zbiegu ulic Milwaukee, Ashland i Division. Wstęp wolny.  

Program znajduje się na stronie: www.polishtrianglecoalition.org.


Data imprezy:      Do 21 sierpnia
Rodzaj imprezy:   Festiwal muzyki klasycznej
Miejsce/adres:
    Millennium Park
Do 21 sierpnia zapraszamy na Grant Park Music Festival, czyli plenerowe spotkania z muzyką klasyczną w Jay Pritzker Pavilion w Parku Millennium. Miejsca dalej od sceny – bezpłatne, można też przyjść z własnym kocem. Program na stronie: www.grantparkmusicfestival.com.
 

Data imprezy:     Od 4 czerwca, 2016r do 5 wrzesnia, 2016r
Rodzaj imprezy:   Filmy w Parkach
Miejsce/adres:
Filmy w Chicago   Wybrane parki w Chicago
Od 4 czerwca, 2016r do 5 wrzesnia, 2016r miasto Chicago zaprasza na  coroczne wyswietlanie filmow "Movies in the Park", gdzie w parku Grant Park i innych parkach publicznych, na duzym ekranie wyswietlane beda o zmroku rozne filmy (w jezyku angielskim). Mozna zobaczyc ponad 250 filmow. Nalezy ze soba wziac koc, lub krzeselka. Wspaniala wyprawa dla calej rodziny. Wstep za darmo. Terminy i nazwy filmow oraz adresy parków znajdziesz tutaj, caly program w PDF, ktory mozna wydrukowac,  tutaj.

Po wiecej informacji dzwon do Park District (po angielsku): (312) 742-1134, oficjalna strona  Chicago Park District.

Data imprezy:      3  sierpnia
Rodzaj imprezy:   Film
Miejsce/adres:
   ICG Home Health; 1010 N. Hooker St., Chicago, IL 60642
W srode, 3 sierpnia, o godz 19.00  DKF Cornelia zaprasza na przedolimpijski seans filmowy "The Second Mother" (rez. Anna Muylaert, wersja oryginalna w jez. portugalskim z napisami angielskimi), subtelny i cieply komediodramat o relacjach rodzinnych i spolecznych we wspolczesnej Brazylii. Nagroda Specjalna Jury na fesiwalu Sundance 2015 Brazylijskie zgloszenie do Oscara 2016. Wieczor rozpoczynamy jak zwykle filmem krotkometrazowym. Spotykamy sie w ICG Home Health; 1010 N. Hooker St., Chicago, IL 60642, Suite 301.
Goose Island, okolica Halsted St., pomiedzy Chicago Ave. i Division St. Bezplatny parking na okolicznych ulicach, z wyjatkiem numerowanych miejsc przed budynkiem. Znizkowe czlonkostwo DKF-u 2016: $35.00; goscie: $12.00. Stali czlonkowie moga nieodplatnie wypozyczac DVD z wczesniejszych pokazow. Napitki, tudziez zakaski domowej lub sklepowej roboty mile widziane. Tym razem zachecamy rowniez do przyniesienia wina. Informacje u Zbyszka Banasia (312-304-2217).

Data imprezy:      17 sierpnia
Rodzaj imprezy:   Msza św. i koncert
Miejsce/adres:
    
Pięciu Braci Męczenników, 4301 South Richmond Street, w Chicago
W pierwszym dniu Nowenny przed uroczystością Matki Boskiej Częstochowskiej, czyli w środę, 17 sierpnia 2016 r. ZAPRASZAMY do naszego Kościoła Pięciu Braci Męczenników, 4301 South Richmond Street, w Chicago, na KONCERT Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy o godz. 19.00 (Msza swięta w języku polskim i Nowenna do MB Częstochowskiej przed koncertem o godz. 18.30). Koncert pieśni religijnych i patriotycznych wraz z ukazaniem postaci i kompozycji słynnego polskiego kompozytora Feliksa Nowowiejskiego w 70. rocznicę śmierci. Wstęp wolny. Podczas koncertu zostanie zebrana dobrowolna składka. Informacje: Celena Strader - Business Manager, Five Holy Martyrs Church, 4327 S Richmond St, Chicago, IL 60632, tel. 773-254-3636,
fax. 773-254-3609.

Data imprezy:      18 sierpnia
Rodzaj imprezy:   Piknik
Miejsce/adres:     Pięciu Braci Męczenników, 4301 South Richmond Street, w Chicago
W niedziele, 18 sierpnia miedzy godz. 12:00 - 17:00 zapraszamy na piknik ktory odbedzie sie w parafii Pieciu Braci Meczennikow. Wstep za darmo.  Informacje: Celena Strader - Business Manager, Five Holy Martyrs Church, 4327 S Richmond St, Chicago, IL 60632, tel. 773-254-3636, fax. 773-254-3609. Strona intrnetowa www.fiveholymartyrs.org

 

 

 

Lokalizacje - Adresy/Miejsca Imprez w Chicago i okolicy

Sprawdź również inne miesiące:Sprawdź również inne miesiące:Popierajcie Polskie Imprezy Polonijne...


Uwaga:
Polską choragiewką - oznaczone są imprezy polskie/polonijne.
Informacje na tej stronie, są oparte na zgłoszeniach nadesłanych przez osoby trzecie lub w oparciu o inne Chicagowskie media, dlatego nie odpowiadamy za ich treść, ani za przebieg wyżej wymienionych imprez. PoloniawChicago.com nie organizuje, nie pośredniczy w organizowaniu i nie otrzymuje żadnych korzyści materialnych z organizowania wyżej wymienionych imprez. Prosimy o częste powroty, gdyż nowe wydarzenia są dodawane na bieżąco.

Prosimy wszelkie organizacje, instytucje i osoby prywatne do nadsyłania informacji o nadchodzących imprezach w Chicago i okolicy, wejdź tutaj.


 
Strona Poprzednia  |  Powrót do Góry  |  Indeks Kalendarza Wydarzeń  |  Zgłoś Imprezę
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień


Taste of Polonia

English Version

Lokalizacje
Adresy/Miejsca ImprezMapa Chicago i Okolicy

 
Inne wydarzenia 
w Chicago
(po angielsku)