Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:          2014  
Sty Lut Mar Kwi
Maj Cze Lip Sie
Wrz Paz Lis Gru


We wrzesniu polecamy nastepujace wydarzenia:

Od 29 sierpnia do 1 wrzesnia
Lokalizacja: Copernicus Center
Taste of PoloniaFestiwal "Taste of Polonia" -
od 29 sierpnia do 1  wrzesnia  (weekend Labor Day) odbedzie sie coroczny festiwal pt. "34 Taste of Polonia" w Copernicus Center. Przewidziane sa rózne programy rozrywkowe.  Polskie jedzenie, wystepy Polskich i Polonijnych zespolow, zabawa, konkursy i duzo wiecej. Rozrywka dla calej rodziny. Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie zespół Myslovitz, a oprócz nich wystąpią ulubione polonijne i amerykańskie zespoły lokalne. Ponadto na festiwalu: pyszne polskie (i nie tylko) jedzenie, scena najmłodszych z warsztatami tanecznymi, pokazami magii, malowaniem twarzy i innymi atrakcjami, kiermasz, pokazy gotowania  polskiej kuchni, kasyno i wiele, wiele więcej! Godziny trwania festiwalu to 5-11 pm w piątek, 12-11 pm w sobotę i niedzielę oraz 12-10 pm w poniedziałek. Wstęp: $7; seniorzy: $5; dzieci poniżej lat 12: bezpłatnie.  Informacje: tel. 773 777-8898, Copernicus Center.  
Wiecej informacji tutaj.
12 wrzesnia
Lokalizacja: Swedish American Museum
Wystawa - w piatek, 12 wrzesnia zapraszamy  na wernisaż i wystawę w Chicago - Ariana Ramhage, ktora odbedzie sie w S
wedish American Museum, 5211 N. Clark Str, Chicago IL 60640. Ariana Ramhage jest nie tylko artystą, ale również architektem. Artystka przejechała z Polski do Szwecji w 1981 jako młoda studentka architektury. Zabrakło biletów na prom do domu a następny prom został odwołany z powodu stanu wojennego w Polsce. Pozostała w Szwecji, kończąc studia na Politechnice Chalmers w Göteborgu. Zdjęcia obrazów na: www.ramhage.com.
13 wrzesnia
Lokalizacja: Copernicus Center
Koncert -
w sobote, 13 wrzesnia o godz. 19:30 odbedzie sie koncert  w holdzie Powstancom Warszawskim "UMIERA PIĘKNO" zorganizowany przez Katolicką Fundację Kultury,  w Copernicus Center, Chicago, IL. Organizatorzy pragną, aby koncert “Umiera Piękno” był rodzajem hołdu wszystkim walczącym i poległym w walce o wolność nie tylko Warszawy, ale całej Polski. AGA ZARYAN uznawana jest za jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek jazzowych nowego pokolenia. Jest ona pierwszą polską artystką, która podpisała kontrakt z światowej sławy wytwórnią Blue Note Records.[ AGA ZARYAN - MIŁOŚĆ - muz. Michał Tokaj ; sł. Krystyna Krahelska ]


Więcej informacji o koncercie i biletach na stronach: www.katolickafundacjakultury.org.
13 wrzesnia
Lokalizacja: Grant Park


[ Chopin Chicago Foundation ]


Spotkanie i Koncert - w sobote, 13 wrzesnia  o godz. 11:30 zapraszamy  na pierwszy koncert w Ogrodzie Chopina w Grant Parku w Parku Granta; Chicago, IL. Chicago Chopin Foundation i Grant Park Conservancy zapraszają Państwa wraz z rodzinami i przyjaciółmi na zapoznanie się i ocenę enklawy Grant Parku, którąpo wielu latach starań udało nam się uzyskać pod budowę przyszłego Ogrodu Chopina – Chopin Garden. To wyjątkowe wydarzenie będzie miało miejsce przy 11th Street i Michigan Avenue, gdzie Polonia przekona się na własne oczy, że Ogród Chopina w tym unikalnym i prestiżowym Chicago Chopin Foundation i Grant Park Conservancy mają nadzieję na liczneprzybycie osób, którym jest droga polska kultura imuzyka Chopina, i które będą chciały wziąć udział w tworzeniu nowej tradycjikoncertów pod odkrytym niebem w Ogrodzie Chopina. Liczymy nanagłośnienie tego specjalnego wydarzenia przez nasze polonijne media i nawzięcie pod opiekę przez Polonię terenu, który po wybudowaniu pomnika Chopina zostanie oficjalnie przemianowany na Chopin Garden. W czasie naszej akcji uczestnicy zostaną poinformowani o zmaganiach wuzyskaniu pozwolenia na stworzenie Ogrodu Chopina w sercu historycznego Chicago oraz o naszych planach rozwoju projektu i zmobilizowania na ten cel funduszy. Będzie też możliwość włączenia się w działanie, wstąpienia donaszej grupy entuzjastów, aby zrealizować ten szlachetny i potrzebny Polonii projekt. Wykorzystajmy tę niezwykłą szansę, którą stworzyły nam zapał inieustępliwość osób z Chicago Chopin Foundation oraz zaufanie, jakim obdarzyłynas władze miasta Chicago. Mamy niepowtarzalną szansę udowodnić, że marzeniaczasami się spełniają. Wiecej na stronie: www.chopinmonumentinchicago.com
2
8 wrzesnia
Lokalizacja: Dom Podhalan
Wybor Krolowej Podhalan -
ZPPA” oraz „Przyszłej Kandydatki na Królową ZPPA” w niedzielę 28-go września 2014r. o godz. 4: 00 po południu do Domu Podhalan przy 4808 S Archer Ave. Chicago. 
Wiecej informacji tutaj.

 

 

 

Lokalizacje - Adresy/Miejsca Imprez w Chicago i okolicy

Inne miesiące:


Popierajcie Polskie Imprezy Polonijne...


Uwaga:
Polską choragiewką - oznaczone są imprezy polskie/polonijne.
Informacje na tej stronie, są oparte na zgłoszeniach nadesłanych przez osoby trzecie lub w oparciu o inne Chicagowskie media, dlatego nie odpowiadamy za ich treść, ani za przebieg wyżej wymienionych imprez. PoloniawChicago.com nie organizuje, nie pośredniczy w organizowaniu i nie otrzymuje żadnych korzyści materialnych z organizowania wyżej wymienionych imprez. Prosimy o częste powroty, gdyż nowe wydarzenia są dodawane na bieżąco.

Prosimy wszelkie organizacje, instytucje i osoby prywatne do nadsyłania informacji o nadchodzących imprezach w Chicago i okolicy, wejdź tutaj.


 
Strona Poprzednia  |  Powrót do Góry  |  Indeks Kalendarza Wydarzeń  |  Zgłoś Nadchodzącą Imprezę
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień


Taste of Polonia Jesienny festiwal


English Versionn

Lokalizacje
Adresy/Miejsca ImprezMapa Chicago i Okolicy

 
Inne wydarzenia 
w Chicago
(po angielsku)