Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:        


PAŹDZIERNIK - Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Ameryce

Od 1 - 31 października w bibliotekach publicznych (Chicago Public Library) organizowane są różne zajęcia z tej okazji. Wstęp za darmo. Po więcej informacji dzwoń na tel. 312 747-4300.
 
Obchody Miesiąca Dziedzictwa Polskiego organizowane są w Chicagowskiej Bibliotece już po raz piętnasty. Rozpoczęły się one 1 października, występem rewelacyjnego zespołu Megitza, którego założycielką i liderką jest Małgorzata Babiarz. Kalendarz imprez bibliotecznych jest jak zwykle bardzo zróżnicowany. Zachęcamy też do uczestnictwa w spotkaniach dyskusyjnych Klubu Interesujących Książek. Niektóre z tych spotkań odbywają się w języku polskim cyklicznie, co miesiąc. Organizowane są przez biblioteki: Archer Hts., Oriole Park i Portage Cragin. Organizowane wydarzenia w bibliotekach znajdziecie tutaj
  2016  
Sty Lut Mar Kwi
Maj Cze Lip Sie
Wrz Paz Lis Gru
W pazdzierniku polecamy nastepujace wydarzenia:

Data i czas imprezy:  1 pazdziernika  
Rodzaj imprezy:       
Satyra
Miejsce/adres: Copernicus Center; 5216 W Lawrence Avenue, Chicago IL 60630
W sobote, 1 pazdziernika o godz. 19:30 polski satyryk MARCIN DANIEC zaprasza na Jubileusz - 35 lecia, ktory odbedzie sie w Copernicus Center. Pelen humoru, radości, wzruszeń i pięknych piosenek program kabaretowy: "CO MNIE TAM TRZYMA ?" Gość specjalny:Marta Bizoń. Bilety w biurach Polameru, D&Z, Quo Vadis i na stronie www.bilety.com.
Data imprezy:      2 pazdziernika
Rodzaj imprezy:   Msza św.
Miejsce/adres:     Pięciu Braci Męczenników, 4301 South Richmond Street, w Chicago
Zapraszamy na 37. rocznicę Mszy św. Papieskiej w parafii Pięciu Braci Męczenników, która zostanie odprawiona w niedzielę, 2 października 2016 o godz. 11.00 przez o. Michała Blicharskiego, O.Cist., przeor i dyrektor Polskiej Misji Cystersów pw. Matki Bożej, Matki Kościoła w Willow Springs, IL. Informacje: Celena Strader - Business Manager, Five Holy Martyrs Church, 4327 S Richmond St, Chicago, IL 60632, tel. 773-254-3636, fax. 773-254-3609. Strona intrnetowa www.fiveholymartyrs.org
Data i czas imprezy:  8 pazdziernika  
Rodzaj imprezy:        Koncert
Miejsce/adres: Copernicus Center; 5216 W Lawrence Avenue, Chicago IL 60630
W sobote, 8 pazdziernika o godz. 20:00 zapraszamy na koncert ELENI - Miłości ślad, ktory odbedzie sie w Copernicus Center. Każdy koncert Eleni to z przesłanie miłości , optymizmu i nadziei. Poprzez śpiew stara się przekazać ludziom te wartości, które wyniosła z rodzinnego domu i którymi kieruje się w życiu prywatnym i zawodowym. Eleni od 40 lat koncertuje. Artystka bardzo lubi przyjezdzać do Stanów Zjednoczonych i Kanady na koncerty. Bilety kupic mozna na stronie www.bilety.com.
Data i czas imprezy:  8 pazdziernika  
Rodzaj imprezy:       
Teatr
Miejsce/adres: North Shore Center for Performing Arts; 9501 Skokie Blvd. Skokie, IL
W sobote, 8 pazdziernika o godz. 20:00  zapraszamy na przedstawienie: Teatr Narodowy - Fredraszki, ktore odbedzie sie w North Shore Center for Performing Arts.
 Fredro w dialogu z postaciami własnych sztuk. Flirty i romanse, skrząca dowcipem zabawa z teatralną tradycją, a zarazem niespotykanie szczera refleksja starzejącego się autora nad człowiekiem i światem. Miłość, która jest motorem ludzkich działań, przepaść między młodymi i starymi, wzajemne zdrady, komedie omyłek – wciąż aktualne potyczki międzyludzkie zestawione w ożywczej konfrontacji. Nasz komediopisarz wszechczasów, finezyjnie i trafnie opisujący polską obyczajowość, pod głosami krytyków wycofuje się w melancholię i milczenie. Spektakl w reżyserii Jana Englerta odsłania świeży, niezwykle współczesny wymiar twórczości Fredry. scenariusz: Jan Englert, Tomasz Kubikowski.. Bilety  na stronie www.bilety.com.
Data i czas imprezy:  Od 13 do 27 pazdziernika  
Rodzaj imprezy:       
Festiwal Filmowy
Miejsce/adres:           AMC
Od 13 do 27 pazdziernika 
odbedzie sie 52nd Chicago International Film Festival w Chicago. Aby zobaczyc program fetiwalu oraz date i lokalizacje wyswietlanych filmow, prosimy wejsc na strone www.chicagofilmfestival.com Ponad 150 filmow, bedzie wyswietlane, beda  rowniez filmy polskie - zobacz liste polskich filmow na stronie po angielsku tutaj. Wiecej informacji (po angielsku): tel. 312 683-0121 x 107, strona internetowa www.chicagofilmfestival.com.
Data i czas imprezy:  22 pazdziernika  
Rodzaj imprezy:       
Teatr
Miejsce/adres: Copernicus Center, Chicago,IL
W sobote, 22 pazdziernika o godz. 19:00 obedzie sie rewelacyjna komedia Teatru Ateneum “Kolacja dla Głupca” w Copernicus Center. W głównych rolach występują: Krzysztof Tyniec jako Francois Pignon i Piotr Fronczewski jako Pierre Brochant. „Kolacja dla głupca” to repertuarowy hit, który cieszy się wśród widzów niezmiennym powodzeniem. To współczesna komedia z żywą akcją, której siłą jest dobry tekst i mistrzowski duet Fronczewski - Tyniec. To dwie godziny śmiechu do łez. Tego spektaklu nie wolno przegapić. BILETY: www.kulturka.us, www.copernicustickets.com, www.bilety.com oraz w biurach: POLAMER, DOMA, Ksiegarnie: D&Z i Quo Vadis 773-415-4910.
Data i czas imprezy:  29 i 30 pazdziernika  
Rodzaj imprezy:       
Koncert
Miejsce/adres: Pickwick Theater, Park Ridge IL
W sobote, 29 pazdziernika o godz. 20:00 oraz niedziele, 30 pazdziernika o godz. 16:00 zapraszamy na koncert Riotra Rubika, ktory odbedzie sie w teatrze Pickwick Theater. Uczestnictwo w tym koncercie jest obowiązkiem każdego chrześcijana by odpowiedzieć na wolanie tych, którzy już głosu nie mają i aby w ich imieniu przeciwstawić się ogromnemu cierpieniu,które dziś na świecie obserwujemy. “Wobec takiego dramatu nie wolno nam pozostać obojętnym, nie możemy czekać, bo inaczej “kamienie wołać będą” zaznaczył ks.Waldemar Cisło. Bilety: Parafia sw. Ferdynarda, sw. Konstatncji, biurach Polameru i Doma, ksiegarniach Quo Vadis, D&Z, na stronie www.bilety.com oraz pod numerem tel. 847 925-8672. Informacje: www.christopherentertainment.com

 

 

Lokalizacje - Adresy/Miejsca Imprez w Chicago i okolicy

Inne miesiące:Popierajcie Polskie Imprezy Polonijne...


Uwaga:
Polską choragiewką - oznaczone są imprezy polskie/polonijne.
Informacje na tej stronie, są oparte na zgłoszeniach nadesłanych przez osoby trzecie lub w oparciu o inne Chicagowskie media, dlatego nie odpowiadamy za ich treść, ani za przebieg wyżej wymienionych imprez. PoloniawChicago.com nie organizuje, nie pośredniczy w organizowaniu i nie otrzymuje żadnych korzyści materialnych z organizowania wyżej wymienionych imprez. Prosimy o częste powroty, gdyż nowe wydarzenia są dodawane na bieżąco.

Prosimy wszelkie organizacje, instytucje i osoby prywatne do nadsyłania informacji o nadchodzących imprezach w Chicago i okolicy, wejdź tutaj.


 
Strona Poprzednia  |  Powrót do Góry  |  Indeks Kalendarza Wydarzeń  |  Zgłoś Imprezę
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

English Version

Lokalizacje
Adresy/Miejsca ImprezMapa Chicago i Okolicy

 
Inne wydarzenia 
w Chicago
(po angielsku)