Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:          2016  
Sty Lut Mar Kwi
Maj Cze Lip Sie
Wrz Paz Lis Gru


W maju polecamy nastepujace wydarzenia:

Data imprezy:     Od 13 lutego do 8 maja, 2016r.
Rodzaj imprezy:  
Wystawa kwiatow
Miejsce/adres:    
Garfield Park Conservatory; 300 N. Central Park Ave. Chicago, Illinois 60624
Od 13 lutego do 8 maja
ogladac mozna coroczna wystawe kwiatow pt. "Spring Flower Show" w Garfield Park Conservatory. Godziny otwarcia: od poniedzialku do soboty miedzy 9:00 rano a 17:00,  a w srody od 9 rano do 20:00.  Wiecej informacji na stronie www.chicagoparkdistrict.com oraz pod numerem tel. (773) 638-1766. Su,Mo,Tu,Th,Fr,Sa: 9:00 AM-5:00 PM, We: 9:00 AM-8:00 PM

Data imprezy:      Od 3 maja, 2016r do 30 sierpnia, 2016r
Rodzaj imprezy:   Koncerty
Miejsce/adres:
   Skrzyzowanie ulic Milwaukee, Ashland i Division
W każdy wtorek, do 30 sierpnia włącznie, w godzinach 18.00–20.00 Polish Triangle Coalition zaprasza na koncerty i spotkania z artystami na Polskim Trójkącie – u zbiegu ulic Milwaukee, Ashland i Division. Program znajduje się na stronie: www.polishtrianglecoalition.org. Wstęp wolny.

Data i czas imprezy: Sobota, 7 maja 2016 (11:30)
Rodzaj imprezy:       Parada
Miejsce/adres: Srodmiescie Chicago
Tegoroczna parada odbędzie się w sobote, 7-go maja o godz. 11:30. Parada przejdzie nową trasą - ulicą State St w centrum Chicago od Lake do Van Buren. Będzie to już 125 -a parada polskiej Konstytucji 3-cio Majowej w Chicago. W ten sposób uczcimy pamięć tego historycznego dokumentu - pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Każdego roku w paradzie uczestniczą tysiące osób sercem oddanych sprawom Polonii i Polski. Paradę będą oglądały tłumy zgromadzonych w Chicago oraz tysiące osób, które obejrzą paradę za pośrednictwemn polskich stacji telewizyjnych. Biorąc udział w największej poza granicami Polski Paradzie możemy zaprezentować polskie wartości, historię, tradycję i kulturę. 

W tym roku, w związku z 225. jubileuszem uchwalenia tego wyjątkowego aktu prawnego, TVP Polonia będzie transmitować wydarzenie od godz. 11.30. do 13.00 czasu lokalnego w Chicago.

Wiecej informacji tutaj.


Data i czas imprezy: Sobota, 7 maja 2016 (14:00)
Rodzaj imprezy:       Koncert
Miejsce/adres: Srodmiescie Chicago
Chicago Chopin Foundation i Grant Park Conservancy serdecznie Państwa zapraszają na uroczysty Koncert Konstytucyjny w Ogrodzie Chopina w Grant Park 7 Maja o godz. 14.00 przy 11 Street i Michigan Avenue.

Chicago Chopin Foundation and Grant Park Conservancy cordially invite everyone to special extravaganza celebrating Polish Constitution at Chopin Garden in Grant Park
on May 7th at 2 PM - 11th Street & Michigan Avenue.


Data imprezy:      14 maja, 2016r
Rodzaj imprezy:  
Koncert
Miejsce/adres:
   Michella Terace Club: 5215 W Irving Park, Chicago, IL
W sobote 14 maja o godz. 21:00 zapraszamy na koncert Donatan & Cleo, ktory odbedzie sie  w Michella Terace Club. Bilety zakupic mozna w klubie oraz na stronie www.bilety.com.
Data imprezy:      15 maja, 2016r
Rodzaj imprezy:  
Teatr
Miejsce/adres:
   Patio Theater: 6008 W Irving Park Rd., Chicago IL 60634
W niedziele 15 maja o godz. 15:00  zapraszamy na teatr gdzie wystapia Krystyna Gizowska & Andrzej Rybinski, ktory odbedzie sie  w Patio Theater. Bilety zakupic mozna na stronie www.bilety.com.
Data imprezy:      26 maja, 2016r
Rodzaj imprezy:  
Koncert
Miejsce/adres:
   Portage Theater: 4050 W Milwaukee Ave., Chicago IL
W czwartek 26 maja o godz. 20:00  zapraszamy na koncert Bednarek i Farben Lehre  w Portage Theater. Po ostatnim udanym koncercie w Chicago, czas na wyczekiwaną powtórkę. W Memorial Weekend po raz kolejny przywitamy Bednarka, tym razem z nową płytą "Oddycham". Kamil Bednarek zaistniał dzięki udziałowi w show "Mam Talent!”, zdobywając tysiące fanów. Ze swoją muzyczną mieszanką reaggae i dancehallu jest dziś jednym z najpopularniejszych wokalistów w Polsce. W Chicago razem z Bednarkiem wystąpi Farben Lehre - legendarny polski zespół łączący muzykę rockową z reggae. Bilety zakupic mozna w Polamerze i Doma oraz na stronie www.koncerty.us.

 

  Lokalizacje - Adresy/Miejsca Imprez w Chicago i okolicy

Sprawdź również inne miesiące:Popierajcie Polskie Imprezy Polonijne...


Uwaga:
Polską choragiewką - oznaczone są imprezy polskie/polonijne. Informacje na tej stronie, są oparte na zgłoszeniach nadesłanych przez osoby trzecie lub w oparciu o inne Chicagowskie media, dlatego nie odpowiadamy za ich treść, ani za przebieg wyżej wymienionych imprez. PoloniawChicago.com nie organizuje, nie pośredniczy w organizowaniu i nie otrzymuje żadnych korzyści materialnych z organizowania wyżej wymienionych imprez. Prosimy o częste powroty, gdyż nowe wydarzenia są dodawane na bieżąco.

Prosimy wszelkie organizacje, instytucje i osoby prywatne do nadsyłania informacji o nadchodzących imprezach w Chicago i okolicy, wejdź tutaj.


  Strona Poprzednia  |  Powrót do Góry  |  Indeks Kalendarza Wydarzeń  |  Zgłoś Imprezę
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień  Parada 3 maja
Parada 
Konstytucji 3 Maja


English Version

Lokalizacje
Adresy/Miejsca ImprezMapa Chicago i Okolicy

 
Inne wydarzenia 
w Chicago
(po angielsku)