Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp


Znajdź informacje w naszym zbiorze:        


   
Zmiany zdjec do Paszportu Polskiego

(Chicago, IL - 2006) Komunikat:
Konsulat Generalny RP w Chicago uprzejmie informuje, że w dzienniku ustaw nr 130 z dnia 19 lipca 2006 r. zostało opublikowane Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 14 lipca 2006 r. zmieniające Rozporządzenie w sprawie wzorów oraz trybu wydawania paszportów, ... .

W związku z powyższym KG RP w Chicago z dniem 27 lipca 2006 r. przyjmuje zdjęcia według wzoru wprowadzonego wspomnianym rozporządzeniem. Przypominamy, że fotografie składane wraz z wnioskiem paszportowym powinny spełniać następujące kryteria:

“Jednakowe fotografie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy, na jednolitym jasnym tle, mające dobrą ostrość oraz pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii. Fotografia ma przedstawiać osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami”.

Zdjęcie musi pokazywać front osoby fotografowanej z twarzą skierowaną prosto w obiektyw aparatu, tło musi być pozbawione cieni i innych elementów ozdobnych, musi pokazywać tylko osobę fotografowaną (żadne inne przedmioty nie mogą być widoczne). Twarz we wszystkich obszarach musi być odwzorowana ostro i odpowiednio kontrastowa oraz równomiernie oświetlona. Zdjęcie powinno być wykonane na papierze wysokiej jakości o dużej rozdzielczości, nie może posiadać załamań oraz zabrudzeń.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że od dnia 27 lipca br. zdjęcia według starego wzoru nie będą przyjmowane.

 

Formularze i oplaty znajdziesz na stronie konsulatu www.


 

Data:   Lipiec, 2006 rok      
Zródło:  KG w Chicago     
             

  Strona Poprzednia